اطلاعات کلی

5 دلیل برای عاشق شدن پایتون

در این به بررسی 5 دلیل معقول می پردازیم که ما را جذب پایتون می کند و بر محبوبیت این زبان برنامه نویسی می افزاید.

1.پایتون ساده است

به طور کلی کد نویسی از موارد سخت و شاقی تلقی می شود ، اما پایتون یک استثنا می باشد ، قابلیت خوانایی زبان پایتون یک قابلیت ویژه است که امر کد نویسسی را برایمان آسان می گرداند.

 

2. آموزش های فراوان و در دسترس

با توجه به محبوبیت این زبان برنامه نویسی ، تعداد برنامه نویسان زیادی این زبان را انتخاب کرده اند و همچنین در فضای اینترنت سایت های زیاد آموزش پایتون را ارائه می دهند ، دقیقا مثل همین سایت که بناگذاشته ایم آموزش های مربوطه را برایتان قرار دهیم تا به توان پایتون را فرا گیرید.

 

3. پایتون برای توسعه سریع وب مناسب است

 

با توجه به فراوانی کتابخانه های مورد نیاز و قدرتمند بودن آن ها ، این زبان مورد توجه توسعه گران بک اند قرار گرفته است که میتوان به فریم ورک قدرتمند جنگو و مینی فریمورک فلاسک اشاره کرد که برای ساخت سایت ها مورد استفاده قرار میگیرند.
به طوری که 1000 کد در جاوا معادل 100 کد در پایتون است.
4.پایتون همه جا کاربرد دارد
شاید جای تعجب باشد که 1 زبان چطور توانسته همچین قابلیتی داشته باشد اما این فراگیری و شامل بودن پایتون از همان اول مورد توجه سازنده اش بوده است ، کتاب خانه های همچون SciPy, NumPy ,  pandas و … به کمک پایتون آمده اند که در زمینه های زیر کارایی داشته باشد:
  • طراحی بازی
  • علم داده
  • مه داده یا کلان داده
  • ماشین لرنینگ
  • هوش مصنوعی

درزمینه آنالیز داده ها رقابت تنگاتنگی با برنامه متلب دارد گرچه اگر رایگان بودن را لحاظ کنیم ، انتخاب اول توسعه دهندگان می باشد.

 

5. اشتغال زایی مربوط به پایتون زیاد است.

مادامی که این زبان در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد ، پس جای تعجب نیست که همچین فرصت های کاری برایش فراهم است و در ایران حقوق پرداختی تا 12 میلیون هم کشش دارد ، گرچه حقوق برنامه نویس ارتباط مستقیمی به قدرت و تسلط شخص دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا