اطلاعات کلی

10 زبان برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2020

این همه زبان برنامه نویسی برای انتخاب کردن است ، بنابراین من از کجا شروع کنم؟ حتی اگر ما از نیمه سال 2020 عبور کرده باشیم ، اما هنوز تمام نشده است.

برای کمک به شما ، ما لیستی از زبان هایی را که در سال 2020 مطرح هستند را گردآوری کرده ایم. همچنین موارد جدیدی نیز در این لیست وجود دارد. به خاطر داشته باشید ، قرار نیست همه ی زبان ها را یادبگیرید. ما به شما پیشنهاد می کنیم تا شما یکی را بنا بر سلیقه تان انتخاب کنید .

بنابراین بدون هیچ زحمت بیشتری ، بیایید با اولین مورد ، کار را شروع کنیم!

1. پایتون – Python 

در مورد زبان برنامه نویسی پایتون هیچ شکی وجود ندارد. پایتون به عنوان یکی از سریعترین زبان های توسعه یافته در فناوری اطلاعات ، یک زبان سطح بالا قابل توجه است که یادگیری آن آسان است. این زبان در زمینه بهبود وب و پیشرفت حوزه کار ، هوش مصنوعی و علوم اطلاعات کاربرد زیادی دارد.

سازمان های بزرگی وجود دارند که فعالیت آن ها به زبان برنامه نویسی پایتون بستگی دارد ، به عنوان مثال ، اینستاگرام ، فیس بوک و موارد دیگر.

 

2. جاوا اسکریپت – JavaScript

شما می دانید که جاوا اسکریپت یک زبان اصلی برنامه نویسی است و توسط مهندسین فرانت-اند استفاده می شود. در هر صورت ، شما متوجه خواهید شد که جاوا اسکریپت تأثیر زیادی در بهبود بک-اند دارد . این زبان برنامه نویسی به طراح کمک می کند تا یک سایت عمیقا بصری ایجاد کند. علاوه بر این ، این زبان برای ایجاد برنامه های بازی ، وب و دسک تاپ مفید است.

بخشی از سازمان های مشهوری که از JavaScript استفاده می کنند مایکروسافت ، اپل و گوگل هستند.

3. زبان برنامه نویسی R

زبان برنامه نویسی R به طور مفیدی در زمینه IT اثر گذاشته است . این زبان در زمینه علوم اطلاعاتی کاربردهای گسترده ای دارد که با توجه به هوش مصنوعی قابل اندازه گیری است. این زبان به عنوان زبان برنامه نویسی آینده است و سازمان های برتر مانند Cognizant ، Accenture به تازگی شروع به فعالیت با زبان برنامه نویسی R می کنند. برای محاسبات آماری و همچنین علم داده کاربرد زیادی دارد.

4. جاوا – java

جاوا بیش از دو دهه است که چشم همگان را به خود گرفته است و یکی از زبان های برنامه نویسی که تا به امروز علاقه فوق العاده ای دارد. یکی از موارد پسندیده ای که دارد ، نتیجه ماشین مجازی جاوا است. ویژگی های جاوا : متن باز ، قوی ، ایمن و … است.

سازمان های IT که به زبان برنامه نویسی جاوا استفاده می کنند ، IBM ، HCL و Infosys هستند.

5. #C – سی شارپ

زبان برنامه نویسی C # احتمالاً با ثبات ترین زبان برای کسب و کار در فناوری اطلاعات است و حتی اکنون نیز درخواست های زیادی دارد. یادگیری زبان برنامه نویسی C # فوق العاده ساده است.کتابخانه های غنی ای که دارد آنن را زبان بعدی برای یادگیری بعد از C ++ تبدیل می کند.

زمینه های استفاده از زبان های برنامه نویسی C # : بازی های VR و ایجاد بازی ها با ویندوز 8 و ویندوز 10 

6. ++C – سی پلاس پلاس

زبان برنامه نویسی ++C  تقریبا با اکثر موارد سازگار است ولی یادگیری آن دشوار است. این یک زبان برنامه نویسی است که به ایده برنامه نویسی شئ گرا بستگی دارد و کتابخانه های غنی دارد. استفاده از این زبان برنامه نویسی در بازی ها ، سرعت اجرای آن ها را بیشتر می کند.

بخشی از سازمان های برجسته ای که از زبان برنامه نویسی ++ C  استفاده می کنند:  Adobe Photoshop ، Google ، Microsoft و … 

7. PHP – پی اچ پی

در پشت پیشرفت زبان برنامه نویسی PHP یک داستان عجیبی وجود دارد. نکته اصلی ساخت این زبان ، ایجاد صفحات مجازی بود.

PHP وظیفه مهمی در ایجاد سایت های پویا و ایستا برای صفحات سایت که با HTML نوشته شده اند ، انجام می دهد.

PHP به طور کلی در سازمان هایی مانند فیس بوک ، یاهو و برخی دیگر  مورد استفاده قرار می گیرد.

درضمن زبان 90% وبسایت های اینترنتی PHP می باشد.

8. اسکالا – Scala

نقش اساسی ایجاد Scala برای ایجاد راه حلی برای دشواری ای بود که معمولاً در جاوا با آن مواجه بودیم. و در این زبان به دنبال این بوده است که برخی از نکات برجسته استاندارد را که در جاوا به وسیله ماشین مجازی جاوا مورد استفاده واقع می شد را  جمع آوری کند.

در صورت آشنایی با زبان برنامه نویسی Scala ، می توانید به سرعت انتظار کار در زمینه بهبود وب یا زمینه بررسی اطلاعات را داشته باشید.

9.کاتلین – Kotlin

کاتلین در شرایط فعلی اقبال گسترده ای دارد زیرا با هیچ محدودیتی همراه نیست. زبان برنامه نویسی کاتلین به طور قابل توجهی بر پیشرفت وب تأثیر گذاشته است. گرچه به تازگی وارد بازار شده است اما سازمان هایی مانند Uber و  Pinterest  به سمت استفاده از این زبان رفته اند.

10. سویفت – Swift

اگر شما علاقه مند به ایجاد برنامه های iOS یا برنامه های Mac هستید ، زبان برنامه نویسی Swift بسیار به شما پیشنهاد می شود. زبان برنامه نویسی Swift که توسط اپل ساخته شده است ، یک زبان برنامه نویسی متن باز است و تحت تأثیر Python قرار دارد و به طرز شگفت انگیزی سریع است. اپل از این زبان برنامه نویسی برای برنامه نویسی  و پیشرفت برنامه ها استفاده می کند.

سازمان هایی غیر از اپل ، به عنوان مثال Slack و 9gag ، از زبان برنامه نویسی Swift برای کار استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا